14. oktobra je dopoldne v 2. a in 2. b razredu minilo v znamenju prometa, prometnih znakov, prometnih sredstev, varnosti v prometu in nevarnih delov poti. Učenci so si ogledali fotografije nevarnih šolskih poti, ki so jih naredili njihovi starši. Povedali so, zakaj je pot nevarna in kako morajo v taki situaciji ravnati. Izdelali so plakat o nevarnih odsekih šolskih poti. Spoznali so različne vrste prometnih znakov in izdelali svoje znake, s katerimi bi spodbudili udeležence v prometu k večji previdnosti in varnosti. S pomočjo zgibanke so ugotavljali, kakšno je pravilno obnašanje, ki pripomore k varnosti pešcev.

Izdelali so opozorilna sporočilca v obliki roke, ki opozarjajo voznike, da morajo za volan trezni, brez alkohola. Saj samo trezen voznik je lahko previden, osredotočen na vožnjo in samo tak lahko prispeva k večji varnosti. Ta sporočilca bodo razdeljena med voznike.

Tehniški dan je bil zanimiv, razgiban, učenci so bili aktivni in ustvarjalni.

Irena Gorenc Pernek