V šolskem letu 2020/2021 bo naša šola sodelovala v projektu: »Trajnostna mobilnost v vrtcih in osnovnih šolah«, ki se izvaja pod okriljem Ministrstva za infrastrukturo. V ta namen bomo izvajali aktivnost GREMO PEŠ S KOKOŠKO ROZI! Aktivnost na zanimiv, zabaven in igriv način vpelje elemente trajnostne mobilnosti v vsakodnevne potovalne navade učencev in jih ozavešča o pomenu trajnostne mobilnosti.

Glavni cilj projekta je spremeniti potovalne navade otrok v šolo ter posledično zmanjšati motorni promet v okolici šole. Otroke želimo spodbuditi, da bi v šolo prihajali na trajnostni način, ob tem pa poskrbeli tudi za svoje lastno zdravje, varnost in okolje. Želimo si, da bi krajše poti učenci opravili peš, s kolesom, rolerji ali skirojem, daljše pa z avtobusom oziroma s skupinskim prevozom več oseb z enim avtomobilom. Izmed naštetih želimo spodbujati predvsem pešačenje.

Dejavnosti, povezane s projektom, bomo redno beležili in o njih poročali na šolski spletni strani.

»Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Kohezijskega sklada.«

Špela Udovič in Melita Turk, koordinatorici projekta