Tudi v letošnjem šolskem letu so učenci od 1. do 4. razreda tekmovali za čiste in zdrave zobe ob zdravi prehrani. Celo leto so zobne asistentke nenapovedano mesečno obiskovale učence in preverjale, kako le-ti skrbijo za ustno higieno. Učenci 2. a razreda so bili pri umivanju zob najbolj redni in natančni, zato so se kot zmagovalni razred v četrtek, 19. 5. 2016, udeležili zaključne prireditve v športni dvorani Leona Štuklja. Srečali so se z vsemi zmagovalnimi razredi osnovnih šol Dolenjske. Vsi zmagovalci so prejeli diplome in praktične nagrade. Animatorka Maja Kokol pa je učence zabavala in animirala s petjem in plesom. Vsi učenci so v programu uživali in sklenili, da bodo tudi v bodoče skrbeli za svoj bleščeč nasmeh.

Zapisala mag. Mojca Miklič