1. dan, 11.11.2019

Prišel je dolgo pričakovan dan za odhod v plavalno šolo v naravi. Po dolgi ovinkasti deževni vožnji so se tretješolci pripeljali v CŠOD Fara. Nagovoril jih je upravnik doma gospod Damir. Nastanili so se v sobe in odšli na kosilo. Sledilo je plavanje v bazenu v Delnicah. Učenci so pokazali plavalno znanje in se razvrstili v skupine. Večerjo so v domu z veseljem pojedli in se podali na nočni sprehod z lučkami. Spoznali so vas in življenje prebivalcev v preteklosti. Nagovoril jih je tudi lončar.

2. dan, 12.11.2019

Dopoldne so učenci preživeli na bazenu, kjer so izpopolnjevali tehnike plavanja. Po kosilu so hoteli v gozd, pa jim je zagodlo vreme. Učenci so se namesto v naravo odpravili v učilnico, kjer so ob ogledu filma in opazovanju konkretnega materiala spoznavali življenje v gozdu. Popoldne so večino časa preživeli v telovadnici, kjer so opravili poligon, pisali vtise obeh dni in izvajali različne elementarne igre.

3. dan, 13.11.2019

Učenci so o 3. dnevu v šoli v naravi zapisali:
“Odšli smo na bazen. Tam smo se danes učili plavati z rokami. Bili smo tudi na lokostrelstvu. Zadel sem 9 točk. Nato smo šli na sprehod. Zvečer smo imeli kviz in zmagali. Nato smo se igrali igro “icecool”. Maj Ivaniš, 3. b
“Najprej smo šli na bazen. Naučili smo se skakati na glavo. Ko smo prišli iz bazena, smo streljali z lokom. Potem smo šli na pohod do cerkve in nazaj. Šli smo mimo reke Kolpe. Na koncu smo imeli kviz. Nato smo napisali dnevnik.”
Nace Redek, 3. a
4. dan, 14.11.2019

Učenke so o 4. dnevu v šoli v naravi zapisale:

»Ko smo vstali, smo se oblekli, nato pa smo pojedli zajtrk. Po zajtrku smo šli z avtobusom na potovalni tečaj na Hrvaško. Učili smo se plavati žabico. Po plavalnem tečaju smo šli v dom. Nato smo pojedli kosilo. Po kosilu smo šli delat mlinčke. Ko smo preizkusili mlinčke v potoku, smo šli plezat, kar je bilo najboljše.«
Ula Likar Tratar, 3. b

»Zjutraj smo šli na bazen. Ko smo bili tam, smo se zabavali. Peljali smo se v dom Fara in pot je bila dolga. Nato smo šli na kosilo. Imeli smo tudi odmor. Izdelovali smo mlinčke iz stiroporja in plastičnih žličk. Plezali smo v adrenalinskem parku. Zvečer smo imeli disko.«

Iza Teropšič, 3. a

5. dan, 15.11.2019

Nasvidenje Fara. Imeli smo se lepo.

Zapisala Ida Štimec

Related Images:

(Skupno 1.306 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost