V četrtek, 7. 2. 2019, smo na OŠ Otočec s kulturno prireditvijo obeležili prihajajoči Prešernov dan. Rdeča nit so bili trije slovenski literarni velikani: Prešeren, Vodnik in Cankar. Učenci in delavci šole smo se zbrali v jedilnici, kjer smo prisluhnili slovenski državni himni in himni naše šole v izvedbi otroškega in mladinskega pevskega zbora. Gospa ravnateljica nas je nagovorila o pomembnosti kulture tako do literature kot do sočloveka. Z gledališko igro Butalci smo se spomnili slovenske literarne klasike, recitacija Povodnega moža in Od železne ceste pa nam je obudila spomin na pesnika Franceta Prešerna. Četrtošolci so nas skozi igro opomnili na to, kako se lahko z glasbo povežemo v skupnost, v kateri se razumemo. V čas Vodnika nas je popeljala recitacija in gledališka igra o Lublanskih novicah. Tako smo kulturno vstopili v Vodnikovo leto.

Larisa Rataj in Eva Žagar, 9. a

Mentorica: Hermina Videnič