Učenci 2. a razreda smo si uredili svojo razredno knjižnico. V kotu pri oknu smo si uredili čisto ločen kotiček, v katerem se zelo radi zadržujemo. Skupaj smo uredili barvni napis ter tablo, na kateri objavljamo zanimivosti s področja branja (članke), lepe misli, ki smo jih spoznali ob prebiranju knjig, ter naša navodila za uspešno branje. Enkrat mesečno prinesemo učenci v šolo svoje knjige, ki jih priporočamo za branje tudi ostalim učencem. Vsak učenec ima kartonček, na katerem so zapisani naslovi knjig, ki jih je prinesel v šolo, na drugem seznamu pa imamo zapisano, kdo si je izposodil kakšno knjigo. Vsak učenec ima svojega bralnega prijatelja, ki mu bere, le-ta pa po določenem času ugotovi njegov napredek pri branju in mu da tudi priporočila za branje.

Zapisala:

Mag. Mojca Miklič