V četrtek, 12. oktobra 2023, je na šolskem igrišču potekal preventivni vzgojni program v cestnem prometu za najmlajše Jumicar – kolesarčki, ki ga je sofinancirala MO Novo mesto. Udeležili so se ga prvošolci in skupina metulji iz vrtca. Potekal je od 8.00 do 11.45. Vsaka skupina se je najprej seznanila z osnovno kulturo v cestnem prometu, gibanjem ob cesti, prečkanjem cestišča, semaforjem in z nekaterimi prometnimi znaki ter njihovim pomenom. Sledil je praktičen del, ki se je odvijal na prometno urejenem poligonu, kjer je bilo več križišč, prometnih znakov, semafor in prehod za pešce. Otroci so si nadeli čelado in sedli na štirikolesnik na pedala. V manjših skupinicah so se popeljali po poligonu, ki jim je pričaral resnične razmere v prometu. Paziti so morali na pešce, ki so prečkali cesto in na vse prometne znake in semafor. Ni bilo prostora za dirkanje, držati so morali razdaljo med vozili. Otrokom so bili štirikolesniki zelo zelo všeč in prav vsi so se potrudili peljati varno in po predpisih.

Zapisala: Ditka Zupančič

Related Images:

(Skupno 127 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost