V sredo, 15. 5. 2019,  v dopoldanskem času je v KCJT Novo mesto potekala prireditev Zlati bralec v organizaciji DPM Mojca Novo mesto, ki je namenjena vsem osnovnošolcem, ki so vseh devet let opravili bralno značko. Prireditev sta popestrila profesor dr. Igor Saksida in raper Rok Terkaj – Trkaj. S svojim nastopom sta z modernimi hip hop ritmi mladim bralcem skušala približati klasična dela največjih slovenskih pesnikov, kot so Prešeren, Aškerc, Župančič in drugi. Njihova sporočila so še vedno zelo aktualna, svet se je sicer zelo spremenil, občutja pa so ostala več ali manj enaka. Otoške zlate bralke (Anja Kelvišar, Lara Jerman, Maruša Pavkovič, Laura Peskar, Larisa Rataj, Kaja Vidovič in Eva Žagar) so v dar prejele knjigo Borisa A. Novaka Oblike srca.

Špela Udovič

Related Images:

(Skupno 102 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost