Vabimo vas, da se nam pridružite v akciji zbiranja rabljenih in novih knjig za šolsko knjižnico.


Spoštovani starši,

ker je branje ključnega pomena za otrokov razvoj, bi morale biti domače in šolske knjižnice obložene s knjigami, vendar ni tako. V teh kriznih časih je treba na šoli sredstva preusmeriti na druge poti, zato nam za nakup novih primanjkuje sredstev. Čeprav je v Šolski knjižnici Otočec na policah veliko knjig, bralci pogrešajo novejše.

Tako smo se odločili, da v šolski knjižnici v decembru organiziramo akcijo

PODARI IN BERI, in sicer od 5. 12 do 23. 12. 2016.

V tem času zbiramo knjige, ki ste jih že prebrali in ki jih ne potrebujete več.

Vse se bo dogajalo v jedilnici šole. Knjige bodo lahko učenci odlagali v veliko košaro pod novoletno jelko. Akcija bo potekala pod nadzorstvom dežurnih učiteljev, knjižničarka pa bo vsak dan poskrbela, da bo košara naslednji dan spet prazna.

Kakšne knjige si želijo učenci?

Najbolj redni obiskovalci knjižnice so otroci iz nižjih razredov, zato bi bili zelo veseli knjig zanje, primanjkuje pa tudi mladinskih romanov, romanov s problematiko za najstnike in seveda vseh aktualnih in novejših knjig, ki so jim blizu.

Za vse podarjene knjige se vam najlepše zahvaljujemo.

Knjižničarka Hermina Videnič

Related Images:

(Skupno 54 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost