V petek, 6. 4. 2018, sta OŠ Otočec obiskala predstavnika naše partnerske šole Robert-Koch-Realschule iz Langenhagna, ravnatelj Thomas Kelber in učitelj Martin Schroeder, ki organizira obisk nemških učencev pri nas. Pridružil se jima je še gospod Jan Hülsmann, predsednik Združenja za partnerstva in prijateljstva z mesti in predsednik harmonikarskega orkestra.

Gostje iz Langenhagna so se pred svečanim podpisom Sporazuma o sodelovanju na področju kulturne vzgoje otrok in mladostnikov ob slovesni obeležitvi tridesetletnice partnerstva med Novim mestom in Langenhagnom udeležili pripravljalnega sestanka pred izmenjavo učencev z ravnateljico Matejo Rožman, pomočnico ravnateljice Melito Bevc Novak in učiteljico Majo Sedmak, ki na naši šoli organizira izmenjavo. Gostje so si ogledali šolo, spoznali nekatere učitelje ter učence in spregovorili z njimi nekaj besed. Nad zvedavostjo, komunikativnostjo in odprtostjo učencev ter naravo, ki obkroža šolo, so bili navdušeni in se že veselijo obiska naših učencev v Langenhagnu čez dva meseca.

Mag. Maja Sedmak

Več informacij najdete TUKAJ.

 

Related Images:

(Skupno 37 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost