Noč v šolski knjižnici je letos potekala tretjič, in sicer z naslovom »Branje za boljše spanje.« Iz petka, 22. novembra, na soboto, 23. novembra, je v knjižnici prespalo 15 učenk iz 7. in 8. razredov. Razdelile so se v tri skupine in si za nočitev izbrale knjižnico ter učilnici za tehniko in kemijo. Med knjižnimi policami je potekalo tekmovanje v hitrem branju, preizkusile so se v kvizu iz knjižničarskega področja, z igro vlog so uprizorile prvošolčka v knjižnici ter se preizkusile v tekmovanju iz hitrega branja. Vsaka je povedala, zakaj rada bere in za branje priporočila svoje najljubše knjige. Dekleta najraje berejo pred spanjem. Pa še kako prav imajo. Raziskovalci na britanski univerzi v Sussexu so dokazali, da že samo 6 minut branja pred spanjem zmanjšuje stres za celih 68 %, samo branje pa je veliko bolj sproščujoče kot npr. poslušanje glasbe ali pitje čaja. Tako je na koncu večera nastal seznam knjig, ki bi jih rade brale, pa jih v šolski knjižnici ni.

Večerjo in zajtrk so si pripravile same. Ob desetih zvečer so ob pomoči računalnika in platna plesale ter si ogledale filme. In kdaj je napočil čas za nočni počitek? Ojoj …

Hermina Videnič in Melita Bevc Novak

V knjižnici smo posneli tudi dva videoposnetka: video1 in video2 .

 

 

Related Images:

(Skupno 363 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost