V petek, 21. 9. 2018,  so zadnji topel poletni dan učenci 1. razredov preživeli na šolski gozdni učni poti. Sprehodili so se po delu učne poti in si ogledali gozdarsko točko, kjer je predstavljen gozdni bonton. Skozi celoten obisk v gozdu so se ga trudili čim bolj upoštevati. Opazovali so rastline, iskali živali, prisluhnili različnim zvokom, vonjali listje, zemljo, tipali lubje, plodove … S pomočjo različnih čutil so začutili gozd in življenje v njem. Iz naravnih materialov so v parih oblikovali različne slike in kipe. Pri delu so bili ustvarjalni in aktivni. Navdušeni slikarji in kiparji so težko zapustili prijetno naravno okolje in se vrnili v šolo, kjer so strnili vtise o naravoslovnem dnevu: “Zelo prijeten, zanimiv in poučen dan je bil.”

Razredničarki 1. razredov

Karmen Cimermančič in Irena Gorenc Pernek

Related Images:

(Skupno 197 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost