Združeni narodi so 27. septembra letos objavili prenovljene Cilje trajnostnega razvoja za vse ljudi do leta 2030 z namenom uveljavljanja ukrepov odprave skrajne revščine, boja proti neenakosti in boja proti posledicam podnebnih sprememb. Cilj iniciative Največje svetovne učne ure (The World’s Largest Lesson) je poučiti otroke o globalnih milenijskih ciljih in globalnih ciljih za trajnostni razvoj s pomočjo raznovrstnih gradiv, ki so objavljena na posebni spletni strani in mobilni aplikaciji. Glede na to, da projekt poteka od 28. septembra do 4. oktobra 2015 po vsem svetu, smo takšno učno uro izvedli na naši šoli v 9. a razredu pri pouku angleščine. V angleščini smo se najprej pogovarjali o akciji, ki jo je pred tridesetimi leti začel pevec Bob Geldof, o koncertih Live 8 in o kampanji Make Poverty History. Ogledali smo si animirani film o globalnih ciljih in o njih tudi razpravljali, in sicer na kakšne načine lahko vsak posameznik in vsi skupaj pripomoremo k odpravljanju vseh oblik revščine, dosežemo enakost spolov ter se borimo proti podnebnim spremembam in njihovim posledicam.

Skozi igro smo ugotovili, kdo je pametnejši: dekleta ali fantje in prišli do zaključka, da so dekleta bolj pridna v osnovni in srednji šoli, fantje pa kasneje mogoče res dobijo boljše službe. Je to pravično?

 

Hermina Videnič

Related Images:

(Skupno 45 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost