V torek, 8. 10. 2019, so imeli učenci 1. in 2. razredov kulturni dan. Skozi celotno dopoldne sta se prepletali temi prijateljstvo in spoštovanje narave. V KC Janeza Trdine so si ogledali filmsko predstavo Sova in miška. Po ogledu filma je sledil pogovor s filmsko pedagoginjo. Film je učencem predstavil zakon narave, ki dopusti, da v naravi preživi vedno najmočnejši. Spoznali so, da je velikokrat težko sklepati prijateljstva, naši prijatelji pa so lahko tudi živali. Po vrnitvi v šolo so sledile različne dejavnosti. V 1. razredu so pekli sovje piškote, zaradi katerih je prijetno dišalo po šoli. Učenci drugih razredov pa so sestavljali prijateljske pogodbe, v katerih so zapisali, kakšne prijatelje si želijo.

Zapisala razredničarka 2. b Irena Gorenc Pernek

Related Images:

(Skupno 176 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost