V torek, 10. 10. 2017, so imeli učenci 2. a in 2. b  naravoslovni dan.  Med potjo do kmetije Pleško so opazovali spremembe v naravi v jesenskem času. Na sami kmetiji so občudovali bero jesenskih pridelkov, ki so jih pridelale pridne roke. Navdušeni so bili nad velikim rastlinjakom paradižnikov, ki so ga poimenovali kar pragozd. Ogledali so si  nasade jagod, kumar, jajčevcev, solate in paprike. Vonjali in tipali so raznovrstne dišavnice ter pokušali slastne domače sladice in  pili jabolčni sok. Mnogi učenci so bili navdušeni nad velikimi kmetijskimi stroji in priključki, ki jih uporabljajo pri delu. V razgovoru z go. Pleško so spoznali, kako vreme vpliva na pridelek in zakaj je njihov sadovnjak letos prazen. Kljub temu, da letos letina ni bila najboljša, so vsi obiskovalci kmetije prejeli delček njihovega pridelka za spomin.

Zapisala mag. Mojca Miklič

Related Images:

(Skupno 208 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost