V četrtek, 18. 12. 2014, nas je na OŠ Otočec v okviru svojega projekta 20 za 20 obiskal bobnar skupine Elvis Jackson Marko Soršak – Soki in nam podaril set čisto pravih bobnov. Marko nas je pred dobra pol leta že obiskal na junijskem taboru, na katerem smo naredili vtis na glasbenika in seveda tudi obratno.

Projekt 20 za 20 obeležuje bobnarjevo 20-letnico delovanja, ki jo je obeležil s sodelovanjem z 20 slovenskimi glasbenimi skupinami, med njimi tudi Tinkaro Kovač, Janom Plestenjakom, Siddharto itd., ter posnel DVD, ves izkupiček od prodaje le-teh pa bo namenil nakupu glasbil za osnovne šole, ki se na projekt prijavijo. Energični in simpatični Štajerec se je odločil svojo energijo usmeriti v prihodnost slovenske glasbe in izobraževanje tistih, ki bodo nekoč morda zasedli njegovo mesto, otroke in mlade, ki gojijo ljubezen do bobnov in drugih inštrumentov. Tako je obiskal Tudi OŠ Otočec in nas vse razveselil s svojim darilom. V goste je pripeljal tudi kolega bobnarja Damirja Pavliča iz skupine Bohem, ki je naši šoli podaril tudi činele.

Učenci in učitelji smo v ritmih bobnanja ta dan zelo uživali in že kujemo načrte, kako bi jih kar najbolje izkoristili.

Vaš Kanal

Related Images:

(Skupno 501 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost