Odgovore na bistvena vprašanja, ki se vam postavljajo o BZ, in veljajo v vseh časih, boste našli na spletni strani www.bralnaznacka.si  (konkretno besedilo)

Z društva predlagajo,da roke šole podaljšamo vse do zaključka šolskega leta. Če ne bo šlo drugače, ne bo nič narobe, če bomo bralcem, ki bodo imeli težave, roke podaljšali vse do jeseni. In nikar ne pozabimo: pri BZ lahko bralci v posebnih okoliščinah berejo tudi »za nazaj«.

Za BZ lahko »veljajo«:

  • knjige iz domače knjižnice (tudi knjige, ki so jih kot otroci brali starši, pa jih imajo še vedno doma), seveda tudi tiste, ki niso na letnih bralnih seznamih; za starejše zrele bralce devetletke so prav gotovo že primerna tudi nekatera dela iz književnosti za odrasle;
  • pesmice, zgodbice, poljudni članki iz revij, ki jih imajo vaši mladi bralci morda doma;
  • ljudske pesmi, pravljice in druga gradiva, ki jih starši otrokom zapojejo, povedo … morda jih skupaj zapišejo, se jih naučijo …;
  • besedila in zapisi v jezikih družin, kjer ne morejo brati, pripovedovati v slovenščini;
  • za otroke od drugega triletja naprej je zagotovo primerno reševanje Slovenskih knjižnično-muzejskih Megakvizov  https://www.megakviz.si/novice/ – tudi reševanje kvizov lahko upoštevamo pri BZ;
  • gradiva, ki so dostopna na spletu.

 

*   NOVOST: nekateri avtorji so pripravljeni odgovarjati na vprašanja (tako mentorjev, kot tudi mladih bralcev) in se pogovarjati o prebranih knjigah. Če se boste odločili za ta način povezovanja, pošljite vprašanja za avtorje na info@bralnaznacka.si
*   knjige za zlate bralce: na društvu se še vedno trudijo, da knjige za zlate bralce bodo.

Ostanite zdravi!
Društvo Bralna značka Slovenije – ZPMS

Uredila knjižničarka Hermina Videnič

 

Related Images:

(Skupno 119 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost