Na Gimnaziji Novo mesto so letos pričeli že s sedmo sezono projekta Akademija znanja. Namenjen je učencem osmih in devetih razredov osnovnih šol s področja Dolenjske in Bele krajine, ki bi želeli za eno dopoldne izkusiti utrip gimnazijskega življenja in svoje znanje nadgraditi z zanimivimi vsebinami, uporabnimi tudi v vsakdanu. Ta projekt neformalnega izobraževanja je letos potekal v soboto, 24. 11. 2018, na Gimnaziji Novo mesto. Po prijaznem sprejemu je v šolski avli sledil uvodni nagovor namestnice ravnateljice in kratka predstavitev gimnazijskih učiteljev. Pod njihovim vodstvom in ob pomoči dijakov – asistentov smo se udeležili treh delavnic. Izbirali smo lahko med delavnicami iz fizike, afrikanščine, latinščine, biologije, geografije, … Tako smo  lahko raziskovali stare fizikalne instrumente, se preizkusili v pisanju latinščine na voščene tablice in izdelali termometre iz tekočih kristalov. Dan smo končali polni novih vtisov, zanimivih spoznanj in znanja, do katerega pridemo preko trnja, kot pravi pregovor v latinščini.

Larisa Rataj, 9. a