Učenci šole so v petek, 20. aprila 2018, sodelovali na prireditvi ob svetovnem dnevu Zemlje, ki je potekal v Novem mestu. Prireditev je že 13. leto zapored pripravila Komunala Novo mesto.

Nastopili so učenci šolskega otroškega pevskega zbora pod vodstvom Ditke Zupančič. Zapeli so tri eko pesmice, in sicer Za okolje bo najbolje; Žal mi je, ker ne veste; Zemlja praznuje. Pri stojnici so OŠ Otočec promovirale učenke Neja, Ema in Eva, ki so predstavljale izdelke učencev razredne in predmetne stopnje. Izdelke so učenci izdelali pri pouku tehnike in izbirnem predmetu likovno snovanje. Na Novem trgu je v sončnem vremenu ves dopoldan potekalo pestro dogajanje, ki so ga ustvarjale dolenjske osnovne šole ter ostala novomeška društva in nastopajoči. Prireditev je vodil znani radijski in televizijski voditelj Robi Erjavec, nastopil pa je tudi trenutno zelo popularen duet BQL.

Več informacij najdete TUKAJ.

Mentorica: Maja Nose Antončič

Related Images:

(Skupno 184 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost