V četrtek, 28. septembra 2017, sta se 1. a in 1. b razred odpeljala na obisk k mlinarju, g. Jožetu Košaku v Družinsko vas. Učenci so se razdelili v dve skupini. Prva skupina si je najprej ogledala mlin, druga pa staro hišo, nato pa sta se skupini zamenjali. Ogled mlina je bil učencem zelo zanimiv, saj jih je večina prvič videla, kako mlinar s pomočjo različnih postopkov melje različne vrste žit. G. Blaž Košak pa je učencem razkazal staro hišo. Ogledali so si dnevni prostor – hišo in kuhinjo. Učence so privabili različni stari predmeti. G. Blaž jim je z veseljem odgovarjal na njihova vprašanja. Ob odhodu smo dobili še moko, iz katere smo kasneje v učilnici umesili testo za kruh, ga spekli in tudi pojedli.  Učenci so spoznali glavne sestavine za izdelavo kruha. Dobili so recept za domači kruh in obljubili, da ga bodo s pomočjo svojih staršev spekli tudi doma.

Neža Verbič in Bernardka Vrtačič Turk

Related Images:

(Skupno 413 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost