V četrtek, 28. maja 2015, smo imeli v 2. b razredu tehniški dan z naslovom ČOLNIČEK NA POGON Z ELASTIKO. Že sam naslov tehniškega dne pove, da smo imeli pred seboj samo en cilj – samostojno izdelati čolniček, ki bo čim hitrejši. Kako pa to doseči? Učenci so morali biti pri delu čim bolj natančni. Nekateri so se prvič srečali z nekaterimi orodji in stroji, ki so jih potrebovali za izdelavo, drugi pa so bili že nekoliko bolj pogumni, saj so jim izkušnje iz obiskovanja modelarskega krožka pri delu zelo pomagale. Učenci so pri delu zelo uživali. Brusili so, lepili, vrtali s pravim vrtalnim strojem, obrezali stiropor z vročo žico, pobarvali čolniček in nazadnje tekmovali. Na tekmovanju je bila njihova naloga, da v bazenu natančno opazujejo drsenje vsakega čolnička in skušajo ugotoviti, zakaj so nekateri čolnički hitrejši, drugi počasnejši. Ugotovili so, da so čolnički, katerim se lopatice nemoteno vrtijo in so natančno narejene, mnogo hitrejši. Na koncu dne so povedali, da so se veliko naučili in dobili veselje, da izdelajo še kdaj kakšno podobno vozilo.

Hvala učitelju Marjanu Jenku in hišniku za pomoč pri izvedbi izdelka in pripravi bazena.

Bernarda Vrtačič Turk,

razredničarka

Related Images:

(Skupno 118 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost