V soboto, 20. 12. 2014, smo se učenci OŠ Otočec odpravili na strokovno ekskurzijo na Dunaj. Izpred šole smo se odpeljali ob 2.30 in po dveh kratkih postankih smo malce pred 9. uro zjutraj prispeli pred cesarsko poletno rezidenco, dvorec Schönbrunn. Ogledali smo si notranjost dvorca, ki velja za najbolj obiskano dunajsko turistično znamenitost. Po ogledu dvorca smo se sprehodili skozi veličasten park do živalskega vrta, kjer smo uživali ob opazovanju živali v enem izmed največjih evropskih živalskih vrtov. Ogledali smo si nekatere izmed 500 vrst različnih živali: pande, polarne medvede, pingvine, tigre, slone. Popoldne smo si ogledali znamenitosti v mestnem središču ter se sprehodili po najstarejšem delu mesta. Izvedeli smo nekaj zanimivosti o nekdanji cesarski rezidenci Hofburg, o španski jahalni šoli, avstrijski nacionalni knjižnici, ogledali pa smo si tudi Avguštinsko cerkev, ki je bila domača cerkev Habsburžanov ter cerkev sv. Štefana. Popoldne smo imeli nekaj časa za ogled enega najstarejših in najlepših božičnih sejmov v Evropi, ki ga na Dunaju vsako leto postavijo pred mestno hišo. Opravili smo manjše božične nakupe, nato pa smo se mimo znamenitosti ob ulici Ring sprehodili do avtobusa. Domov smo se vrnili v poznih večernih urah, polni lepih vtisov in prepričani, da je podobno ekskurzijo treba ponoviti v toplejšem delu leta.

Maja Sedmak

Related Images:

(Skupno 204 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost