Zima se je že prevesila v drugo polovico, nas pa še ni razveselila s snegom, da bi uživali zimske radosti. Kljub temu nas je toplo zimsko sonce v ponedeljek, 26. 1. 2015, zvabilo na plan. Učenci 1. razreda smo ta dan šolske torbe zamenjali za drsalke in umetno drsališče na Glavnem trgu v Novem mestu je bila naša šola. Vlogo učitelja so prevzeli vaditelji, ki so nas učili osnov drsanja. Naši, sprva nerodni koraki, so postajali vse bolj stabilni in na koncu smo že vsi uspešno drsali po ledeni ploskvi. Seveda brez padcev tudi ni šlo, vendar so bili le-ti ob drsalnih užitkih hitro pozabljeni.

Mag. Mojca Miklič