Učenci 1. in 2. razreda smo imeli v četrtek, 26. 5. 2016, športni dan. Odpravili smo se na pohod po našem Gričevju. Pot nas je vodila skozi Herinjo vas, Paho in mimo nekdanjega lovskega doma do Selakove zidanice. Da nam ne bi bilo med potjo dolgčas, so Peter, Martin, Žiga in Matija skupaj z učiteljico pripravili opazovalne naloge. Omenjeni učenci so bili tudi vodje pohoda in so sproti opozarjali učence na naloge. Pot do cilja je bila ves čas strma, vendar so jo učenci z dobro voljo premagovali. Že po uri hoje so nas na domačem dvorišču pričakati Medvedovi ter nas pogostili s piškoti in pijačo. Tako okrepljeni smo zagrizli v še en strm vzpon do nekdanje lovske koče. Tu pa so prvošolci omagali, drugošolci pa smo vztrajali do Selakove zidanice. Naša vztrajnost je bila na cilju poplačana, saj nas je pri zidanici čakala Martinova mami in nas zopet pogostila s sladkimi in slanimi prigrizki ter sočnimi jagodami in pijačo. Ko smo se vsi okrepčali, je Martin raztegnil meh, učenci pa so se mu pridružili s petjem. Za konec sta nas Martin in mamica povabila na njihov dom in nam pokazala hišico na drevesu. Vsi navzoči smo uživali tudi v čudovitem razgledu, ki se je razprostiral pred nami. Polni lepih vtisov in doživetij smo se utrujeni, vendar zadovoljni, vrnili v šolo.

                                                                                               Zapisala mag. Mojca Miklič

Related Images:

(Skupno 62 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost