1. DAN

»Zjutraj ob 7.30 smo se odpravili na Golte. Ko smo ob 9. uri prišli do smučišča, smo odložili potovalke, se oblekli in odšli na smučanje. Smučali smo do 15. ure. Bilo je super. Po smučanju smo peš odšli do Mozirske koče, kjer bomo spali. Razdelili smo se po sobah, izdelali plakate, na katere smo napisali ime in znak sobe, v kateri spimo. Potem smo povečerjali in se pogreli s čajem. Po večerji smo zamesili kruh, ki ga bomo pojedli za zajtrk. Prebrali smo dnevnike in se počasi odpravili v sobe spat. Ta dan mi je bil zelo všeč in ne bom ga pozabila.«

Neža Švirt, 5. b.

 

2. DAN

»Danes smo za zajtrk jedli kruh, ki smo ga sami zamesili in spekli v krušni peči. Poleg smo dobili razne namaze, jaz sem vzela med. Nato smo se oblekli in peš odšli proti smučišču. Smučali smo zelo dolgo. Vmes smo imeli odmor in kosilo. Po smučanju smo se odpravili nazaj proti koči, kjer smo se preoblekli in odšli na naravoslovni dan. Z gospodom Filipom smo opravili pohod do planote, kjer smo imeli prekrasen razgled. Vrnili smo se nazaj v kočo, kjer smo izpolnili delovne liste in imeli večerjo. In sedaj sem tu in pišem dnevnik.«

Tjaša Hrastar, Kristina Žagar in Matija Turk

 

3. DAN

»Danes smo vstali zelo zgodaj, v bistvu prezgodaj, zaradi česar smo dobili eno oceno nižje pri ocenjevanju sob. Potem smo pojedli zajtrk, ki mi je bil zelo všeč. Oblekli smo se in odšli na smučišče. Tam smo pri smučanju spoznali veliko novega in se ob tem  tudi zelo zabavali. Vmes smo pojedli kosilo. Ko smo se vrnili nazaj v kočo, smo se preoblekli in takoj odšli na pohod po Golteh. Vmes smo se ustavili in imeli medrazredni dvoboj v kepanju. Ko smo se vrnili s pohoda, smo bili vsi zelo utrujeni in lačni. Odšli smo v sobe in se pripravljali na nastop, ki bo potekal jutri zvečer. Bilo je že pozno in vsi smo že pošteno stradali, a smo si vsi opomogli, ko smo pojedli slasten ričet in sladico. Po večerji smo napisali in prebrali svoje dnevnike in imeli še nekaj pouka. Potem smo klicali starše in odšli spat.«

 

Žiga Povše, 5. a

  1. DAN

»Zjutraj smo se zbudili, preoblekli in odšli na zajtrk. Po zajtrku smo oblekli smučarski kombinezon in se obuli v škornje. Nato pa smo odšli do smučišča. Nekaj časa smo smučali po krajši progi, nato smo odšli na sedežnico. Večkrat smo odšli na sedežnico in se skoraj brez težav spustili po progi. Potem smo odšli na kosilo. Po kosilu smo še smučali, kar je bilo zelo zabavno. Odpravili smo se do Mozirske koče, odšli v sobe in vadili za večerni nastop. Nato so nas učitelji poklicali v jedilnico, kjer smo dokončali nalogo in napisali dnevnik. Sledila je večerja in večerni program. Po koncu smo odšli pod prho in spat.«

Živa Hočevar, 5. b

Related Images:

(Skupno 375 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost