Učenci sedmega razreda so v sredo, 12. aprila 2017, pri naravoslovnem dnevu pripravili zanimive predstavitve in poučne plakate o sadju in zelenjavi. Raznovrstna prehrana z rednim uživanjem sadja in zelenjave lahko bistveno pripomore k boljšemu počutju in zdravju, zato je bistveno sporočilo, da ju jejmo čim več. Prav tako kot sadje je tudi zelenjava bogat vir vitaminov, mineralov, antioksidantov, za razliko od sadja pa vsebuje zelo malo sladkorjev in z razmeroma malo kalorijami in velikim volumnom daje občutek sitosti. Delo je potekalo v dveh skupinah. Učenci so bili teoretiki (predstavitve v obliki PPT in plakati) in praktiki (pripravljali so zelenjavno rižoto, zelenjavno mineštro, testenine s fižolovo omako in sadno-čokoladne kroglice). Sadno-zelenjavni dan so zaključili z degustacijo pripravljenih jedi.

Mentorica: Nataša Lučovnik

Related Images:

(Skupno 1.303 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost