V petek, 6. 4. 2018, je na OŠ Ferda Vesela Šentvid pri Stični potekalo regijsko tekmovanje iz konstruktorstva in tehnologije obdelav, katerega se je udeležilo 15 učenk in učencev naše šole.

Pri konstruiranju z Lego gradniki, za prvo triletje je Mark Šepec iz 1.b osvojil 1. mesto ter se uvrstil na državno tekmovanje, Jure Kastelic iz 2.b je bil 5, Lovrenc Kos iz 3.b pa 4. Pri konstruiranju s poljubno konstrukcijsko zbirko, za učence drugega triletja je Luka Črešnar iz 5.a osvojil 4. mesto, Gal Drnovšek iz 6.b pa je bil 6. V kategoriji reševanje problema s konstrukcijsko zbirko, za učence tretjega triletja je Timotej Barbo iz 7.a osvojil odlično 3. mesto. V kategoriji izdelava izdelka iz papirja, za učence drugega triletja je Karmen Zaletelj iz 4.a osvojila 7. mesto, Etian Zal Kirn iz 5.a pa je bil 10. V kategoriji izdelava izdelka iz lesa z uporabo električnega orodja, za učence tretjega triletja sta Mitja Novak in Anej Povše iz 7.a osvojila 5. mesto. Toni Luštek iz 7.a je bil pri izdelavi izdelka iz umetnih snovi, za učence tretjega triletja 9. Jan Jamnik in Martin Starašinič iz 9.a sta tekmovala pri izdelavi izdelka iz kovine, za učence tretjega triletja in osvojila 4. mesto. V kategoriji razstava izdelkov sta Tija Kastelic in Žan Simončič iz 4.b osvojila 1. mesto, ker se je naša šola edina odločila za razstavo.

Vsem učenkam in učencem iskreno čestitam za sodelovanje na tekmovanju ter odlične uvrstitve in rezultate.

Utrinke iz tekmovanja si lahko ogledate na fotografijah.

 

Učiteljica: Ana Malavašič

Related Images:

(Skupno 269 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost