V četrtek, 27. oktobra 2016, se je v šolski telovadnici odvijala prireditev z naslovom »Med gradovi stoji učilna zidana« v počastitev visokega jubileja 150-letnice šolstva v kraju in 30-letnice šolske stavbe. S pesmijo, plesom in igro so se učenci spomnili pomembnejših trenutkov, ki so zaznamovali šolstvo, pa tudi sedanjih in bivših učencev, ki so s svojimi dosežki pripomogli k ugledu otoške šole. Prireditve so se med drugimi udeležili tudi župan MO Novo mesto g. Gregor Macedoni, direktor Direktorata za predšolsko vzgojo in osnovno šolstvo g. Gregor Mohorčič ter predstojnica Zavoda za šolstvo, območne enote Novo mesto, ga. Andreja Čuk. Poleg učencev OŠ Otočec sta na prireditvi nastopila tudi nekdanja učenca te šole Marijan Novina s pevsko točko ter Tilen Šerbec Turk v vlogi povezovalca programa. Vsi nastopajoči so svoje delo pred nabito polno dvorano odlično opravili, utrinke pa si lahko ogledate v fotogaleriji.

Zapisala Špela Udovič

 

Related Images:

(Skupno 897 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost