V nedeljo (19.3.2017), sta se nadobudna planinca Gašper in Matija iz OŠ Otočec, skupaj z Milanom Kraljičem, odpeljala proti Gorenjski.

Malo pred dvajseto uro so si v Završnici nadeli nahrbtnike in čelne svetilke ter odšli proti Valvasorjevemu domu pod Stolom. Večerja, nastanitev v sobi, klepet in nato zaslužen spanec. Zjutraj po zajtrku so odšli proti Ajdni (1046 m/nm). Pod 30 metrsko steno so si nadeli čelade, pripravili varovanje in po zahtevni označeni poti osvojili Ajdno, znano predvsem kot arheološko najdišče, z nje pa je bil tudi čudovit razgled. Sledil je spust in nato hoja prek Potoške in Olipove  planine proti Javorniškemu Rovtu. Kosilo je bilo na znani lokaciji na Koroški Beli. Obiskali so grob  našega velikega glasbenika – SLAVKA AVSENIKA – v Begunjah in nato se vrnili proti Dolenjski.

Naslednji pohod bo predvidoma konec aprila, ko se po ruševju Belske planine in Seč ženijo ruševci, v Rovtah pa zacvetijo prve NARCISE…POVABLJENI, pridružite se jim, ne bo vam žal…

Informacije: milan.kraljic@gmail.com

 

Related Images:

(Skupno 116 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost