V soboto, 10. 1. 2015, se nas je ob 8.30 uri pri TUŠ-u v Novem mestu zbralo kar 46. Pisana druščina mladih, tudi malo manj mladih planincev iz Novega mesta in okolice (tudi iz OŠ Otočec) je »korajžno« krenila preko mosta čez Krko na Loko v smeri Bršljina in Prečne. Vodja pohoda je bil Rok, v pomoč sta mu bila predvsem Jan in Marko, seveda je bil tu še naš predsednik Tone, ni pa manjkala tudi Simona (mentorica iz OŠ Drska). Prvi počitek smo si privoščili malo nad Prečno, nato pa se skozi vas Hudo povzpeli na Kuzarjev Kal, za kar smo porabili približno 2 uri. Nekaj malega malice, topel čaj iz termovk, slikanje, nato pa je sledil spust proti Kamencam. V Kamencah se je na čelo kolone postavil naš najmlajši planinec Alen, ki nas je popeljal v klanec do gostišča Nad mestom, kjer smo se okrepčali s kavo, čajem, nekateri tudi z okusno domačo klobaso. Skupna fotografija, nato pa še spust po gozdni poti do Novega mesta in skozi mesto nazaj do parkirišča pri TUŠ-u.

Mogoče je bila pot res malce daljša, kot je bilo predvideno (predvsem asfalt je načenjal našo moralo), vendar menim, da nikomur ni bilo žal, saj smo skupaj preživeli prav prijeten dan. Okoli 14. ure smo se kljub vsemu prav dobre volje poslovili z željo, da se bomo kmalu zopet družili na naših pohodih.

Lep planinski pozdrav

Milan

Related Images:

(Skupno 329 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost