V petek, 7. 6. 2019, so se učenci 1. in 2. razredov podali v Ljubljano po poteh zmaja Direndaja. V dveh skupinah so se preko Zmajskega mostu sprehodili do pristana, kjer je že čakala ladjica ter kapitan, ki je otroke popeljal na plovbo po reki Ljubljanici. Spoznali so nekatere glavne značilnosti naše prestolnice: Zmajski, Čevljarski most in Mesarski most, Tromostovje, Prešernov trg s spomenikom, mestno hišo, glavno tržnico, Ljubljansko lutkovno gledališče in Ljubljanski grad, kjer so se podali na lov za zmajevim zakladom. Uspešno so rešili vse naloge in odkrili ključ, ki odpira skrinjo z zakladom. V njej so se skrivali dnevniki zmajskih vajencev, v katere bodo otroci lahko pisali svoje pustolovščine. Vsi so zelo uživali in postali pravi zmajski vajenci.

Napisala učiteljica Neža Verbič

Related Images:

(Skupno 194 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost