V sredo, 19. 9. 2018, so učenci od 3. do 5. razreda obiskali Mozirski gaj. Ogledali so si park in sodelovali v treh delavnicah, ki jih je v sodelovanju z zunanjimi izvajalci organiziral g. Blaž Podrižnik. Učenci so se po skupinah seznanili z drevesnimi vrstami in živalmi v parku, najbolj značilnimi točkami parka, z iskanjem drobnih živali in mikroskopiranjem le-teh. Vsakemu od učencev pa se je v spomin vtisnil različen utrinek dneva, ki so ga tudi zapisali.

Najbolj mi je bilo všeč, ko smo hranili ribe in gledali zelo lepo naravo. Bilo je zelo zanimivo. V Mozirskem gaju so imeli tudi čebelnjak. Gledali smo tudi z mikroskopom. Bilo je veliko malih živali. V Mozirskem gaju so tudi ptice v kletkah.

  Lina

V Mozirskem gaju mi je bila najbolj všeč delavnica, kjer smo si pod mikroskopom ogledali deževnika in okrogličarko. Živali so bile pod mikroskopom veliko večje, kot jih vidimo v naravi. Zelo mi je bilo všeč, ko smo se povzpeli na sedemnajstmetrski stolp in smo opazovali okolico. Zelo lep mi je bil park, kjer sem občudovala cvetlice in drevesa.

                                                                                                                                     Zala

V Mozirskem gaju mi je bilo najbolj zanimivo,

– da je bilo tam smetišče,

– da imajo 17-metrski stolp,

– da imajo rože, ki jih žal v tem času nismo mogli videti,

– da gaj v nobenem letnem času ni dolgočasen,

– da imajo veliko prireditev.

                                                                                                                      Pavel

 

                                                                                                                                     Zapisala: Andreja Strgar

Related Images:

(Skupno 181 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost