V torek, 6. 10. 2015, smo se učenci 4. a, 4. b in 5. a razreda odpeljali v Mozirski gaj – park cvetja. Park leži na desnem bregu reke Savinje v kraju Mozirje. Številna drevesa, cvetoče grmovnice in milijoni cvetov dajejo kraju posebno čarobnost. Tudi nas so očarale že na začetku učne poti, poleg njih pa še buče velikanke ter številne skulpture, sestavljene iz raznovrstnih naravnih materialov.

Nato nas je vodič odpeljal po belih poteh med gredicami in zelenicami med najpogostejše drevesne vrste in grmovnice. Prepoznavali smo jih po listih, plodovih, skorji, iglicah, storžih in okušali nekatere plodove. Povzpeli smo se na leseni stolp z osemdesetimi stopnicami in z njega občudovali park. Poznavanje drevesnih vrst in grmovnic smo nato s samostojnim delom skupinsko utrdili in preverili. Razkropili smo se po parku in reševali naloge. Po uspešnem reševanju nalog nas je čakalo presenečenje – spoznali in pobožali smo kameleona.

Poučen in zanimiv dan smo zaključili s kratkim ogledom filma o največjih in najstarejših drevesih na svetu – sekvojah.

                                                                   Učiteljici in učitelj 4. a, 4. b in 5. a

Related Images:

(Skupno 151 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost