Stalna likovna razstava Dolenjskega muzeja je po dolgih letih čakanja končno dobila svoje razstavne prostore v Jakčevem domu. Razstavljene umetnine, ki so si jih učenci 8. in 9. razredov ogledali v četrtek, 9. oktobra, prikazujejo predvsem slikarstvo meščanskega realizma iz druge polovice 19. in začetka 20. stoletja. Na ogled je dana tudi zbirka umetniških del Božidarja Jakca (1899-1989), slikarja, grafika, likovnega pedagoga in akademika in obsega 828 del, ki jih je poklonil svojemu rodnemu mestu. Na ogled je dana tudi likovnopedagoška zbirka, edinstvena v Sloveniji, kamor je vključenih dobrih sto del približno šestdesetih priznanih slovenskih umetnikov, ki zastopajo vse zvrsti likovnega izražanja. Kustosinji, ki delata v Jakčevem domu, sta učence na preprost in poučen način seznanili z različnimi tehnikami ustvarjanja. Učna ura je bila prijetna in zanimiva.

Hermina Videnič

Related Images:

(Skupno 69 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost