19. oktobra so se učenci obeh 6. razredov podali v enega najlepših krajev Slovenije – na Bled. Pod vodstvom učitelja iz CŠOD so izvedeli mnogo zanimivega o nastanku jezera, mesta Bled, njegovi dolgi in pestri zgodovini ter sedanjih znamenitostih. Kljub sivemu jesenskemu vremenu se je bilo lepo popeljati s pletno na blejski otok, kjer so se po znamenitih 99 stopnicah povzpeli do cerkve. Pozvonili so na zvonček želja in se povzpeli v zvonik k mehanizmu cerkvene ure. Drugi del kulturnega dneva je vseboval obisk Blejskega gradu in ogled muzejske zbirke, ki domuje v njem. Le-ta je učencem prikazala zgodovino teh krajev od davne prazgodovine do sodobnega časa. Dan je bil lep, poln aktivnosti in novega znanja.

Zapisala: Barbara P. Plevanč

Related Images:

(Skupno 147 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost