V torek, 26. 3. 2019, so imeli učenci 6.–9. razreda kulturni dan. Dan so začeli z risanjem fraktalov. Nastale so umetniške figure, ki so jih učenci risali s pomočjo znanja geometrije. Nato so si v KCJT ogledali predstavo novopečenega igralca Nika Škrleca s pomenljivim naslovom Naj gre vse v π. Mladi umetnik je obiskovalcem predstavil posebno tehniko pomnjenja – palačo spomina.

Ob zaključku kulturnega dne pa so se učenci pomerili na 1. šolskem tekmovanju recitiranja števila π in podelili medalje najboljšim trem: Jakobu Selaku iz 8. a bronasto za recitiranih 83 decimalk, Mihi Bevcu iz 6. b srebrno za 139 decimalk, zasluženo pa je zlata medalja romala okoli vratu zmagovalke Anje Kelvišar iz 9. razreda, ki je povedala kar 243 decimalk.

Zapisala Špela Udovič

Related Images:

(Skupno 435 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost