V sredo, 22. aprila, bo v Novem mestu na Glavnem trgu potekala že 10. prireditev ob dnevu Zemlje. Prireditve se bodo udeležili učenci 6., 7., 8., in 9. razreda. Naša šola se bo na prireditvi predstavila s točko pevskega zbora in s stojnico na temo zelišč, kjer bodo predstavljene dišeče zeliščne vrečke, sveža zelišča, zeliščni namazi ter fotografije od nastanka šolske zeliščne grede pa do danes.

Obiskovalci si bodo lahko ogledali različne stojnice osnovnih šol z eko vsebino, sodelovali na raznih delavnicah, prisluhnili programu dolenjskih ekošol, … nastopila pa bo tudi znana pevka Alya.

Vse o prireditvi in še številne druge zanimive eko informacije lahko dobite na spletni strani Komunale Novo mesto, http://eko.komunala-nm.si/ pod rubriko Aktualno. Zelo zanimiv pa je tudi njihov kotiček za najmlajše, kjer vas čakajo vsi izvodi Ekošolarčka, predstavljene so sodelujoče osnovne šole in njihove spletne strani ,… Veselijo se vaših prispevkov.

Vabljeni torej na Glavni trg 22. aprila od 9.00 do 13.00 na veliko eko zabavo!

Zapisala Irena Gorenc Pernek