V sredo, 23. 3.2022, smo imeli v šoli in vrtcu dan dejavnosti na temo varnega in spodbudnega učnega okolja. Otroci iz vrtca so ustvarjali verigo prijateljstva, v 1., 2. in 3. razredu so se pogovarjali o čustvih, se igrali socialne igre, brali pravljice, spoznali jezik žiraf (nenasilno komunikacijo) in ustvarjali. Učenci 4. in 5. razreda so se prav tako pogovarjali o čustvih, ustvarjali ter iskali ustrezne načine izražanja jeze. Sprostili so se s pomočjo socialnih iger. Šestošolci in sedmošolci so na interaktiven način spoznavali razlike med konfliktom in nasiljem, se igrali skupinske igre in razmišljali, kako zmanjšati medvrstniško nasilje. V 8. in 9. razredu pa so učenci ustvarjali plakate in fotostripe na temo reševanja medvrstniškega nasilja ter se preizkusili v igrah, ki spodbujajo timsko sodelovanje. Učenci od 4. do 9. razreda so si ogledali tudi spletno predstavo, z naslovom Zavajanje in laži na internetu, v domeni Safe.si. Vsi skupaj smo preživeli pester, zanimiv, poučen in zabaven dan.

Zapisala: Zala Jezerčić

(Skupno 122 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost