Gledališko društvo Avis je spomladi razpisalo likovno-fotografski natečaj Vesela pomlad, ki je navdihnil mlade fotografe in likovnike k ustvarjanju na vedre spomladanske teme. Na naši šoli je pod mentorskim očem Barbare P. Plevanč nastalo nekaj dobrih fotografij. Andraž Rataj, učenec 7. b, je strokovno žirijo prepričal z delom Pomlad se prebuja in zmagal v kategoriji učencev od 7. do 9. razreda.

Komisija je izdelke ocenjevala zelo skrbno in sistematično, zbrati je bilo mogoče 40 točk,. Pri vsakem prispevku so posebno pozornost namenili naslednjim kriterijem:

– kreativnosti pri nastanku izdelka,

– estetskosti,

– izbrani motiviki in elementom, ki se navezujejo na pomlad,

– inovativnosti naslova prispevka.

Andraževi fotografiji so jih podelili 37, za petami pa mu je sledila Lea Rifelj, 7. b s fotografijo Polžek se prebuja v pomlad, kateri so prisodili 36 točk. S svojima deloma sta sodelovali še Tija Kastelic, 7. b (fotografija Dobro jutro, pomladno sonce!) in Karmen Zaletelj, 7. a (fotografija Ko izstopam).

Mladim umetnikom čestitamo!

Zapisala: Barbara Pavlovič Plevanč

Print this pageEmail this to someone
(Skupno 167 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost