Kako dolg je čas za vse sedmošolce?

V okviru nacionalnega projekta Rastem s knjigo, katerega namen je spodbujanje branja mladinskega leposlovja pri osnovnošolcih in srednješolcih in v okviru katerega prejmejo vsi sedmošolci in dijaki 1. letnikov mladinsko delo v dar, so učenci 7. a in 7. b razreda naše šole v torek, 30. marca 2021, prejeli knjigo  pisatelja Mateta Dolenca Kako dolg je čas, z ilustracijami Ane Maraž. Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto in njen mladinski oddelek sta pripravila video predstavitev splošne knjižnice ter učence seznanila s knjižnimi novostmi in zanimivostmi, za kar se jim za tako zanimivo in poučno predstavitev zahvaljujemo. Filmček je bil predstavljen učencem sedmih razredov pri uri slovenščine v okviru knjižnično-informacijskega znanja. V knjig Kako dolg je čas so predstavljene pravljice o nilskem konju, ki se odzove na globalno segrevanje, volkovih, ki so lahko v tropih kot ljudje, jegulji, ki ribiča zvito prosi za življenje, pa o trotu, ki pravzaprav nič ne dela, pa se ima fino, ali pa o čebeli, ki ne zna več poti nazaj domov, ker jo motijo vsi ti signali mobitelov …Kaj pa, če je vse to res?

 

Knjižničarka Hermina Videnič

(Skupno 49 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost