Kako dolg je čas za vse sedmošolce?

V okviru nacionalnega projekta Rastem s knjigo, katerega namen je spodbujanje branja mladinskega leposlovja pri osnovnošolcih in srednješolcih in v okviru katerega prejmejo vsi sedmošolci in dijaki 1. letnikov mladinsko delo v dar, so učenci 7. a in 7. b razreda naše šole v torek, 30. marca 2021, prejeli knjigo  pisatelja Mateta Dolenca Kako dolg je čas, z ilustracijami Ane Maraž. Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto in njen mladinski oddelek sta pripravila video predstavitev splošne knjižnice ter učence seznanila s knjižnimi novostmi in zanimivostmi, za kar se jim za tako zanimivo in poučno predstavitev zahvaljujemo. Filmček je bil predstavljen učencem sedmih razredov pri uri slovenščine v okviru knjižnično-informacijskega znanja. V knjig Kako dolg je čas so predstavljene pravljice o nilskem konju, ki se odzove na globalno segrevanje, volkovih, ki so lahko v tropih kot ljudje, jegulji, ki ribiča zvito prosi za življenje, pa o trotu, ki pravzaprav nič ne dela, pa se ima fino, ali pa o čebeli, ki ne zna več poti nazaj domov, ker jo motijo vsi ti signali mobitelov …Kaj pa, če je vse to res?

 

Knjižničarka Hermina Videnič

Print this pageEmail this to someone
(Skupno 45 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost