V četrtek, 17. 6. 2021, so se učenci 2. razredov podali na lov za zmajem Direndajem. Iskali so ga po Ljubljani, kjer so natančno pregledali vse kotičke, ki jih je zmaj obiskal v zgodbi. Lov so začeli na zmajskem mostu ter pot nadaljevali mimo tržnice do tromostovja. Seveda so si, tako kot se za “direndaje” spodobi, privoščili lubenico, a jim zaradi pomanjkanja časa ni uspelo peške učiti plavat. Z glavnega, Prešernovega trga so se odpravili na Mestni trg do mestne hiše, kjer jim je grb na zastavi izdal, da se zmaj skriva na stolpu ljubljanskega gradu. Na hrib so se vzpeli z vzpenjačo. Kljub temeljitem pregledu gradu, jim zmaja žal ni uspelo najti, so pa našli njegov zaklad, s čimer so bili prav tako zadovoljni. Nazadnje so se, za piko na i, osvežili še s sladoledom in se zadovoljni, polni novih vtisov, vrnili na Otočec.

Napisala Neža Trontelj

(Skupno 131 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost