24. marca se je poln avtobus ljubiteljev smučarskih poletov in likovne umetnosti z naše šole pridružil ogledu uradnega treninga in kvalifikacij za finale svetovnega prvenstva v naši Planici. Brezplačno udeležbo, malico in prevoz so jim prislužili umetniško nadarjeni učenci, ki so že v šolskem letu 2019/20 pod mentorstvom učiteljice Andreje Novak Gabrič ustvarili plakat, s katerim so prepričali žirijo. Le-ta jih je uvrstila na seznam 10 slovenskih šol, ki si zaslužijo biti del praznika pod Poncami.

Tako so v Planici preživeli lep, sončen in predvsem glasen pomladni dan, ki ga ni pokvarilo niti dejstvo, da so bile kvalifikacije zaradi tehničnih težav na letalnici prestavljene na popoldansko uro, ko so se naši učenci – prijetno utrujeni od navijanja in »žuranja« z rock skupino Joker Out– že vračali proti domu.

Navijaškemu veselju so ob povratku dodali še nekaj geografskega znanja. Ogledali so si izvir Save Dolinke – Zelence.

Zapisala: Barbara P. Plevanč

(Skupno 139 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost