Letos mineva 100 let od rojstva Ele Peroci. Tiste priljubljene otroške pisateljice in pesnice, zaradi katere generacije staršev brez težav otroke pripravijo do tega, da vestno pospravijo svoje copate, preden se potopijo v svet sanj. Sicer jim jih bo odnesla …

Verjetno jo vsi najbolj poznamo prav po njenih kratkih sodobnih pravljicah, kot so: Muca copatarica, Hišica iz kock, Moj dežnik je lahko balon idr.

Učenci od 1. do 3. razreda mesec april posvečajo praznovanju njene obletnice. Pri urah knjižnične vzgoje poslušajo njene pravljice in se s papirnatimi dežniki, ki jih izdelujejo sami, peljejo v svet sanj. Saj dežnik lahko postane tudi balon …

Knjižničarka Hermina Videnič

Vir fotografije Ele Peroci:  Dežman, R. Ela Peroci. 10. 3. 2022. Dostop: https://trubarjevahisaliterature.si/ela-peroci/ (4. 4. 2022)

Dežnike so izdelali učenci 1. b razreda.

(Skupno 121 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost