23. maja so se učenci 9. a in 9. b razreda podali na naravoslovni dan v Logarsko dolino in Mozirski gaj. V Centru Rinka so se poučili o tem, kako so nastale tamkajšnje tri ledeniške doline, kako so se tam ljudje preživljali nekoč in katere dejavnosti v teh krajih živijo danes. Nato so se popeljali skozi znamenito Logarsko dolino in se na njenem koncu povzpeli do slapu Rinka.

Drugi del naravoslovnega dneva jih je čakal v Mozirskem gaju. Vodnica je učencem razkazala park ter povedala o njegovem nastanku. Nato jim je predstavila prav posebnega prebivalca, ki so ga smeli tudi prijeti, in sicer pupka. Sledila je še zanimiva biološka delavnica: učenci so zajeli vzorce drobnih vodnih bitij iz bližnje Savinje ter jih analizirali in z njihovo pomočjo ovrednotili kvaliteto rečne vode.

Zapisala: Barbara P. Plevanč

Print this pageEmail this to someone
(Skupno 79 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost