V torek, 4. maja 2021, so imeli učenci 3. b razreda kulturni dan z naslovom Spoznajmo Palčico. Učenci so najprej spoznali življenje avtorja pravljice, H. Ch. Andersena, nato pa prebrali pravljico. Sledila je radijska igra z istoimenskim naslovom. Naloga učencev je bila, da ugotovijo razlike in podobnosti med prebrano pravljico in radijsko igro. Komaj so čakali, da se prepustijo ustvarjanju po manjših skupinah. Vsaka skupina si je izbrala odlomek iz pravljice, naredila ploske lutke in vse potrebno za predstavitev. Pri izdelavi lutk so bili izvirni in doživeto zaigrali svoj odlomek.

Kulturni dan je bil učencem zelo všeč, saj so dobro spoznali Palčico kot glavni lik pravljice in se vživeli v njeno osebnost. Začutili so njeno veselje, žalost, stisko in začetek novega življenja v oddaljeni topli deželi.

 

Zapisala Bernarda Vrtačič Turk, razredničarka 3.b razreda

Print this pageEmail this to someone
(Skupno 99 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost