Podrobnosti dogodka

• Datum:
  • Kategorije:

Drage učenke in učenci,
v sredo, 1. septembra 2021, se začne novo šolsko leto. Veselimo se ponovnega srečanja v šolskih klopeh!

Program bomo začeli izvajati po MODELU B, ko se vsi učenci izobražujejo v šoli v skladu s priporočili NIJZ. Pomembno je, da šolo prihajajo ZDRAVI OTROCI. V skupnih šolskih prostorih je za učence obvezna uporaba zaščitnih mask. V matičnih učilnicah je predpisana uporaba mask za učence od 6. do 9. razreda; mlajši učenci mask v učilnicah ne potrebujejo.

Za učence 7., 8. in 9. razreda je z vladno Uredbo in Odlokom določeno SAMOTESTIRANJE. Način samotestiranja je določen v Pravilniku o načinu izvajanja samotestiranja. Več informacij najdete na spletni strani MIZŠ in NIJZ.

Učenci od 2. do 9. razreda se zberejo ob 7.30 uri v matični učnilnici.

Učenci 5.a in 5.b se zberejo ob 7.30 uri v “kolesarnici” pred vhodom  v šolo (iz parkirišča). V spremstvu učiteljev bodo peš odšli do Petrovega doma na Otočcu, kjer bodo imeli pouk začasno do vselitve v prizidek šole (predvidoma do 17.10.2021).

Prevozi bodo potekali po voznem redu, ki bo veljal od 1. 9. 2021 naprej (Vozni red za šolsko leto 2021/2022). Bodite pozorni na SPREMENJEN VRSTNI RED POSTAJALIŠČ.

• Prvi šolski dan bodo imeli učenci v šoli malico, kosilo in popoldansko malico (zajtrk bo na voljo od 2.9.2021).
  • Organizirano bo jutranje varstvo od 6. ure dalje (za učence 2, 3. in 4.r), podaljšano bivanje do 16. ure (za učence od 2. do 5. razreda) ter varstvo učencev vozačev (od 6. do 9. razreda).
  • Pri vstopu v šolo je obvezno razkuževanje rok.
  • Učenci naj imajo s seboj šolsko torbo in copate. Garderoba začasno ne bo v uporabi, zato čisto obutev odložijo pred vrati učilnice.
  • Šolski dan bo potekal po urniku, ki bo 31. 8. 2021 objavljen na spletni strani šole (Urniki in nadomeščanja). Prvi dve uri bodo preživeli z razrednikom/razredničarko.
  • Prosimo, da starši otroka pospremite do šolskih vrat. Staršem je dovoljen vstop v šolsko stavbo s pogojem PCT oziroma za krajši čas v skladu s priporočili NIJZ (razkuževanje rok, uporaba maske).

Sprejem prvošolcev se bo začel ob 9. uri.

Mateja Rožman, ravnateljica