Od 26. 3. 2023 do 1. 4. 2023 je skupina učenk Tije, Lane, Anamarije, Lee, Kaje in Ajde ob spremstvu učiteljic Andreje Strgar in Maje Nose Antončič na mobilnosti v partnerski šoli Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich.

PETEK, 31. 3. 2023

Zjutraj smo se zgodaj odpravili na pot proti Krakovu. Najprej smo si v bližini mesta ogledali rudnik soli Wieliczka. Sledilo je kosilo, zatem pa še ogled muzeja Auschwitz-Birkenau. Med ogledom smo od vodičke izvedeli stvari, ki jih nismo ravno pričakovali. Po ogledu smo se odpravili proti novi nastanitvi v Krakovu ter se že na avtobusu poslovili od Grkov in Turkov. V hostlu smo odložili svoje stvari in odšli na večerjo v hotel, kjer so bili nastanjeni Italijani. Po večerji nas je nekaj šlo še na večerni ogled mesta, ki nam je bil zelo všeč. Našle smo znamenitosti, ki si jih je vredno ogledati in za katere bo priložnost v soboto, do večernega odhoda na letališče. Sledilo je še zadnje pakiranje in spanje.

Zapisali: Lea in Ajda

ČETRTEK, 30. 3. 2023

Po zajtrku smo se odpravili v šolo, kjer smo imeli predavanje o zdravi prehrani in se tudi sami preizkusili v pripravljanju vafljev in smutija. Po tem so sledile predstavitve iz vsake države o naravnih virih in koristnosti le teh za ljudi. Nato smo izdelali slovarje o sadju in zelenjavi v kar šestih jezikih, in sicer v jezikih sodelujočih držav in angleščini. Izbrano sadje smo tudi narisali.
Po šolskih dejavnostih smo odšli v hotel na kosilo, kjer pa se nam je že zelo mudilo na ogled gradu v kraju Checiny. Tam so se nekateri najpogumnejši preizkusili na mučilnih napravah iz preteklosti, ki pa so še danes videti strašljivo. Po ogledu smo imeli možnost kupovanja spominkov. Sledil je odhod v hotel, kjer smo imeli kar nekaj prostega časa. Napočil je čas za večerjo, po kateri smo se poslovili od poljskih učiteljev in učencev ter prejeli certifikate za sodelovanje ter darilca. Učitelji so tudi prejeli slovarje, ki smo jih izdelali dopoldne. Poljska učitelja sta za naš zadnji skupni večer pripravila odlične mafine. Sledilo je še druženje in spanje. Dan nam je bil zelo všeč, videli smo veliko novega in se seveda tudi kaj naučili.

Zapisali: Ajda in Lea

Sreda, 29. 3. 2023

Ob 8.00 smo odšli na zajtrk, kjer smo imeli na izbiro tudi palačinke. Po zajtrku smo se odpravili na pohod in ogled jame, ki nam je bila zelo všeč saj smo videli netopirje. Nato smo se odpravili v šolo, kjer smo imeli predstavitev in izdelavo zabavnih sendvičev. Sledila je ura geografije, kjer smo spoznali vsako od drzav partneric. Po uri geografije smo se odpravili na kosilo in imeli uro športne vzgoje kjer smo še igrali štafeto in nogomet. Dan se je zakljucil s karaokami in plesom ter vecerjo za vse udelezence.

Zapisali: Tija in Lea

Torek, 28. 3. 2023

Po zajtrku smo odšli na kuharsko delavnico, kjer smo si naredili zdravo kosilo. Pripravili smo brownie iz fižola in kakava ter super burger. Ko smo to pojedli, smo se odpravili v hotel, kjer nas je pričakalo še več hrane za kosilo. Ker smo bili res, kakor lahko sklepate zelo lačni, smo vljudno odklonili par krožnikov. Po kosilu smo šli v šolo in imeli pouk angleščine. Po angleščini smo prisluhnili predstavitvi poljskega šolskega sistema. Sledilo je plavanje v bližnjem bazenu in za tem večerja, ki je bila nekaterim še posebej všeč. Sledilo je ŝe druženje in to je bilo za ta dan vse.

Zapisali: Ajda in Kaja

Ponedeljek, 27. 3. 2023

Ko smo se zjutraj zbudili, smo odšli na odličen zajtrk nato pa so nas z velikim navdušenjem pričakali poljski učenci na njihovi šoli. Predstavili so kratek program, po katerem so sledile delavnice na temo kako postati šampion. Po delavnicah je sledil ogled šole, ki se nam je zdela kot labirint. Po kosilu je sledil ogled katedrale v Kielcah in bowling, kjer smo resnično uživale. Sledila je ura nakupovanja v središču, ki je še večji labirint kot šola. Po prihodu v hotel smo imeli ŝe večerjo.

Zapisali: Tija in Lana