V sredo, 21. 9. 2021, smo se učenci 3. a, 3. b in 4. a razreda odpeljali v Bršljin, kjer smo si ogledali Policijsko postajo Novo mesto. Najprej smo se Policisti so nam predstavili svoje delo in pokazali opremo, ki jo imajo, ko se spuščajo v lov za nepridipravi. Ogledali smo si lahko policijskega psa, ki je vesten spremljevalec policista. Za zaključek pa smo lahko preizkusili, kako je sedeti na policijskem motorju.

Po ogledu je sledil sprehod do Starega trga, kjer so ob dnevu brez avtomobila pripravili različne delavnice in se z njimi predstavili občinstvu. Ogledali smo si gasilce, reševalce, matematično delavnico Brainobrain in se na koncu razmigali z odbojko.

Na koncu dneva smo se posladkali z bonboni, ki smo jih dobili na eni izmed stojnic. Opoldan smo se odpravili na avtobus in v šolo, kjer nas je čakalo kosilo. Bili smo veseli in zadovoljni, ker smo dan pouka preživeli na nekoliko drugačen način.

Zapisala: Melita Turk

Print this pageEmail this to someone
(Skupno 56 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost