Učenci so prisluhnili pravljici na temo prijateljstva “Vile pripovedujejo o … velikodušnosti” in spoznali napake vile Samoljubke ter kaj se je iz njih naučila. Spoznali so, da so napake lahko pravzaprav čudovite, kadar se iz njih kaj naučimo in vsak sam pri sebi poiskali tri, ki so jim pomagale postati boljši. Ugotovili so, da nam srečo v življenju prinaša to, da osrečimo ostale ter da vsi s seboj nosimo nevidne lončke sreče, ki se polnijo, ko polnimo lonček drugim z dobrimi dejanji, pohvalo, lepo besedo, nasmehom, pomočjo, objemom … Spoznali so, kako malo je potrebno, da se dobro počutijo. Naučili so se, da je vsak od nas nekaj posebnega in vprašali svoje sošolce, zakaj se jim zdijo posebni. Lepe besede so lepo pobožale in usta so se raztegnila do ušes. Nazadnje so drug drugemu naredili še zapestnico prijateljstva. Bil je srečen dan, naj bo tak vsak.

 

Napisala Neža Trontelj

(Skupno 68 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost