Tudi v letošnjem šolskem letu se bomo na OŠ Otočec pridružili projektu Tednom vseživljenjskega učenja, ki ga vodi Andragoški center Slovenije. Projekt je namenjen širjenju in ozaveščanju pomena učenja v vseh življenjskih obdobjih in za vse vloge, ki jih posameznik v svojem življenju prevzema kot posameznik, udeleženec na trgu dela ter član različnih skupnosti. V projekt je vključenih veliko različnih ustanov, skupin in posameznikov po vsej državi, pa tudi izven nje, ki ponujajo različne dejavnosti za uresničevanje slogana Slovenija, učeča se dežela. Na šoli bomo tako za učence in učitelje pripravili sklop delavnic izven rednega pouka, zaključili pa z razstavo vseh izobraževalnih dejavnosti na šoli na dan parade učenja, 25. maja.